Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie

Powiatanie Lata

Już 18 czerwca o godz. 16.00 spotkamy się w Park Miejskim im. Konstytucji 3-go Maja ( obok Miejskiego Domu Kultury), by wspólnie świętować rozpoczęcia lata. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Turku wraz z partnerami serdecznie zapraszają do udziału w wyjątkowym festynie, utrzymanym w słowiańskim klimacie. Wydarzenie jest częścią Zadania „Działajmy razem - wielkie rzeczy w małym mieście” realizowanego w ramach w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ i dofinansowanego ze środków ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas festynu na mieszkańców miasta czeka cały szereg atrakcji. Najważniejszą z nich jest mobilna gra miejska „Turstoria”, oparta na mitach i wierzeniach słowiańskich, która rozpocznie się o godzinie 17.00. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając tajemnicze zakamarki miasta, uczestnicy rozgrywki będą musieli rozwiązywać przygotowane dla nich zadania, często bardzo interaktywne. Dodatkowo rozgrywkę urozmaici widowisko teatralne w wykonaniu grupy „Poruszenie” oraz grupy tanecznej hip-hop pod kierunkiem Bartosza Marchwickiego, działających przy Stowarzyszeniu Przystań.

Do udziału w grze wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją ActionTrack. Kto pierwszy upora się ze wszystkimi wyzwaniami, zdobywając przy tym najwyższą ilość punktów, zwycięży a pierwsze trzy osoby bądź drużyny otrzymają atrakcyjne nagrody. Szczegółowy regulamin gry oraz zgoda dla osób do 16 roku życia znajduje się na stronie www.biblioteka.turek.pl.

Dodatkowo na uczestników Festynu czekać będą stosika warsztatowe przygotowane przez bibliotekę, muzeum, dom kultury oraz szkoły podstawowe z miasta, na których między innymi wykonać będzie można wianki, lalki motanki, lasy w słoiku a nawet spróbować swoich sił w pisaniu piórem. Przygotowana zostanie także plenerowa biblioteka, promująca literaturę słowiańską.

Na scenie odbędą się prelekcje sokolnika oraz pszczelarza, a wieczorem tuż po wręczeniu nagród dla zwycięzców gry miejskiej (ok. 19.30), wystąpi z klimatycznym koncertem zespół Wieża Bajzel.

To jednak nie koniec atrakcji, w trakcie całej imprezy skosztować będzie można swojskiego jadła, a na zakończenie usiąść przy ognisku i posłuchać słowiańskich opowieści.

Festyn jest częścią Zadania "Działajmy razem - wielkie rzeczy w małym mieście" w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego( Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ), w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 NPRCz 2.0
Uśmiech i wyjątkowa atmosfera, czyli XX Integracyj...
Strażak z Turku mł. kpt. Sebastian Janiak wyróżni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.