XXIV Wojewódzki Konkurs Piosenki Przedszkolaków Do - Re - Mi

Wojewódzki Konkurs Piosenki Przedszkolaków Do - Re - Mi

Miejski Dom Kultury w dniu 16 maja gościł bardzo zdolne przesympatyczne przedszkolaczki, które brały udział w XXIV Wojewódzkim Konkursie Piosenki Przedszkolaków Do - Re - Mi. Były to eliminacje powiatowe, które wyłoniły uczestników eliminacji rejonowych, które odbędą się w dniu 01 czerwca o godz. 10.00 w Parku Chopina w Koninie.

Do eliminacji rejonowych komisja artystyczna w składzie Aneta Janiak, Agnieszka Piąstka, Remigiusz Wojciechowski zakwalifikowała: Witolda Piaskowskiego - Zespół Szkolno Przedszkolny w Grzymiszewie, Filipa Krupińskiego - Przedszkole Samorządowe w Dobrej,Katarzynę Gryglewską - Szkoła Podstawowa w Galewie, filia w Chrząblicach, Amelię Ochocką z zespołem: Julia Rosiak - Mikosik, Lena Sęk, Emilia Stasiak - Przedszkole Samorządowe nr 8 w Turku, Weronikę Szymczak - Przedszkole Samorządowe nr 7 w Turku.

Dzieci do udziału w Festiwalu zaprosił oraz ufundował nagrody organizator Miejski Dom Kultury w Turku i współorganizator Starostwo Powiatowe w Turku, GOK Sokół w Czerwonaku. Podczas Festiwalu obecni byli zaproszeni goście- Jerzy Kurzawa - zastępca Burmistrza Miasta Turku, Marolia Pacześna - przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Turku, Magdalena Wysocka - przewodnicząca Komisji Oświaty w Radzie Powiatu, którzy wręczyli nagrody wszystkim wykonawcom.

Poczynaniom małych artystów przyglądała się Izabela Jarczyk - koordynator Festiwalu z GOK Sokól w Czerwonaku. W przewie obrad jury mogliśmy podziwić talenty aktorskie. W monodramie "Bądź sobą" wystąpiła Tatiana Smak, Lilianna Walczak zaprezentowała monodram "Opowieść o rzeczach ważnych i mniej ważnych". Teatr Dziecięcy "Baśń" zaprezentował spektakl "Kopciuszek."

Dzieci rozwijają talenty aktorskie pod opieką Sylwii Przybylskiej Dziękujemy wszystkim wykonawcom za wspaniałe i niezapomniane prezentacje, nauczycielom, rodzicom, którzy przyszli z dziećmi i gorąco je dopingowały.

Wszystkim wykonawcom życzymy dalszych sukcesów.

Jak wygląda praca dziennikarza, czyli warsztaty dl...
Władysławów: IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.