Kawęczyn: Spotkanie po latach, czyli szkolne wspomnienia

Spotkanie po latach w Kawęczynie

Beztroskie zabawy, pierwsze przyjaźnie, klasowe miłości - czasy szkoły podstawowej przywołują wiele ciepłych wspomnień. Nie zabrakło ich także podczas spotkania absolwentów w Kawęczynie.

Chociaż obecny budynek Szkoły Podstawowej w Kawęczynie oddano do użytku dopiero w połowie lat 90. ubiegłego wieku, to placówka funkcjonowała także przed wojną. Mieszkańcy gminy pamiętają, że mieściła się ona w pięknym, położonym w parku obiekcie. Dworek otoczony parkiem do dziś trwa w pamięci absolwentów, o czym można było przekonać się podczas spotkania zorganizowanego w niedzielne popołudnie.

Do wspólnych wspomnień zaproszono absolwentów z lat 1960-1979. Nie obyło się bez łez wzruszenia i radości, kiedy podczas przemówień wracano pamięcią do beztroskich czasów. Przywoływano nazwiska nauczycieli, kolegów, koleżanek, odżywały obrazy wspólnie spędzanych chwil. Nie mało emocji dostarczył także mecz rozgrywany pomiędzy reprezentacjami nieparzystych i parzystych roczników. Spotkanie zakończyła wspólna biesiada.

Brudzew: Sukces za sukcesem w wykonaniu unihokeist...
KRWIOoBIEG Terytorialsa wystartował w Poznaniu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 26 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.