Postawa obywatelska, a nie wiec polityczny

wiec

Od kliku dni całe miasto żyje inwestycją, która ma zniszczyć ład i porządek mieszkańców Osiedla Wyzwolenia. W sytuacji, kiedy wszyscy o tym mówią, ale nic nie robią, a przewodniczący wraz z radą osiedla schował głowę w piasek podjąłem decyzję, że trzeba działać a nie czekać.W tym celu zorganizowałem akcję w portalu społecznościowym i spotkanie z mieszkańcami, którzy tak jak ja są przeciwko powstaniu tej inwestycji.

Dlatego chcę podziękować wszystkim mieszkańcom Osiedla Wyzwolenia, którym ten problem nie okazał się obojętny. Frekwencja na spotkaniu przerosła moje oczekiwania (porównując inne spotkania tego typu z mieszkańcami Osiedla) i jest dowodem na to, że działalność obywatelska i społeczna ma sens.

Podczas spotkania zostały rozdane listy, dzięki którym każdy mieszkaniec będzie mógł się przyłączyć do akcji.

Obecni na zebraniu członkowie Prawa i Sprawiedliwości zarzucając mi polityczny charakter moich działań, sami próbowali spotkanie upolitycznić. Nie dziwię się, że się boją. Starostwo Powiatowe wydało pozwolenie na budowę myjni przy Parku Tura, a wicestarostą jest człowiek z PiS. Teraz decyzja leży w rekach wojewody z PiS.

Tomasz Michalak
Mieszkaniec Osiedla Wyzwolenia

Słoneczna w końcu bezpieczna
Andrzej Styczyński: Czego poseł Bartosik Wam nie p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.