Samorządy z powiatu tureckiego z umowami na fotowoltaikę i kolektory słoneczne

Gmina Turek

Gmina wiejska Turek, a także samorządy z Brudzewa i Kawęczyna znalazły się wśród tych, które otrzymały dofinansowanie na realizację projektu dotyczącego budowy instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych do produkcji energii ze źródeł odnawialnych. W związku z pandemią umowy przekazujące środki podpisywane są online.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w ramach konkursu z 2017 r., dla Działania 3.1 „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych”, Poddziałania: 3.1.1 „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, zwiększył alokację środków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Samorządy z Brudzewa, Kawęczyna i gminy wiejskiej Turek złożyły swój wniosek na dofinansowanie projektu jeszcze w 2017 roku. Wówczas jednak mimo pozytywnej oceny formalnej oraz merytorycznej gminy nie otrzymały środków, ponieważ do podziału było 90 mln zł na całe województwo wielkopolskie. Z dofinansowania mogło zatem skorzystać 18 projektów spośród 105, które zostały pozytywnie ocenione.

Projekt, który realizowany będzie w Brudzewie i Kawęczynie opiewa na kwotę ponad 6,3 mln zł, a działanie planowane przez gminę Turek to kwota nieco ponad 8 mln zł. Sygnatariuszami umów są: Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz włodarze gmin z powiatu tureckiego - Karol Mikołajczyk, wójt gminy Turek, a także Cezary Krasowski - wójt gminy Brudzew. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali także wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, Beata Pieśkiewicz – skarbnik gminy Turek i Wioletta Gadomska – skarbnik Gminy Brudzew.

Spotkanie relacjonowane jest na platformie Zoom – link dostępu: https://zoom.us/j/95328611662?pwd=L3I2aFZJb0MxWElUUVplZGdqeWhCUT09
(Meeting ID: 953 2861 1662; Passcode: 483149),


Po tygodniowej przerwie oddział wewnętrzny w turko...
Władysławów: Druhowie upamiętnili swojego patrona

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.