Obchody Światowego Dnia AIDS w Miejskim Domu Kultury

Światowy Dzień AIDS w Turku

Dzisiaj, tj. 4 grudnia odbyła się uroczystość związana z obchodami Światowego Dnia AIDS. Jest to bardzo ważne wydarzenie, które integruje wiele działań związanych z profilaktyką. Wyniki konkursów zorganizowanych z myślą o tym właśnie dniu ogłoszono podczas spotkania w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Turku od wielu lat zaprasza młodzież do udziału w konkursach związanych z tematyką HIV/AIDS. Zainteresowanie jest duże o czym można było się przekonać podczas dzisiejszego wydarzenia.

Konkurs wojewódzki „Nie daj szansy AIDS” organizowany jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych już po raz piętnasty. W tym roku nawiązana została współpraca z Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej –Oddział Terenowy w Poznaniu, które pozyskało grant z programu „Pozytywnie Otwarci”. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu przez uczniów filmu pod tytułem „Krótki film o HIV”. Poruszające i pełne prawdy produkcje mieliśmy okazję zobaczyć podczas dzisiejszego spotkania w Miejskim Domu Kultury.

Oto wyniki konkursu etapu powiatowego konkursu „Krótki film o HIV”:
I miejsce: film „Żyj świadomie” (Sandra Zielińska, Kacper Okoński, Kamil Waliszek)- ZSR Kaczki Średnie
II miejsce: film „HIV to nie wyrok” (Iga Kaszyńska, Aleksandra Gorzkowska, Jakub Hombek) ZST Turek.

Zwycięzcy wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 7 grudnia w kinie Muza w Poznaniu.

W ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku oraz Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia we współpracy ze Starostwem Powiatowym ogłosiła konkurs na plakat pod tytułem „Uzależnienia sprzyjają HIV”. W konkursie wzięło udział 127 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu tureckiego.

Przedstawiamy wyniki niniejszego konkursu:
I miejsce: Michał Michalak (SP 5 Turek)
II miejsce: Weronika Kornacka (SP w Miłaczewie)
III miejsce: Oliwia Cieślak (SP w Wyszynie)

Wyróżnienia otrzymali Dominika Jaśkiewicz (SP Turkowice), Igor Górski (SP Boleszczyn), Dominika Bajer (SP ZPEW w Turku), Klaudia Obielak (SP w Chlebowie), Joanna Stefaniak (SP w Malanowie), Filip Kalinowski (SP w Skarżynie), Kaludia Andrzejewska (SP w Kowalach Pańskich), Marcin Bukowski (SP w Żukach), Anna Rosiak (SP 1 Turek), Malwina Kubacka (SP w Boleszczynie),Dawid Klimczak (SP w Kaczkach Średnich), Amelia Antczak (SP 4 Turek).

Miejski Dom Kultury w Turku wspólnie z placówkami oświatowymi zorganizował konkurs profilaktyczny „Turek-LAB-żyj, nie ulegaj, walcz…”.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce: Gabriela Włodarczyk (SP 1 Turek), Natalia Kałużna (SP 1 Turek)
II miejsce: Patrycja Jakubowska (ZSR Kaczki Średnie), Agata Drabina (Szkoła Podstawowa nr 1)
III miejsce: Jacek Wroniak (SP 5 Turek), Kacper Dobrosiński (SP 5 Turek), Alicja Rybka (SP 1 Turek).
 
Władysławów: Samochód osobowy spłonął na A2
„Niech żyje nam górniczy stan”, czyli spotkanie Ba...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 09 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.