Władysławów: Pracowity rok strażaków z Kun. Jednogłośne absolutorium dla zarządu jednostki

Kuny

W sobotę, 25 lutego druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunach wzięli udział w walnym zebraniu sprawozdawczym za miniony rok. Nie zabrakło też rozmów o planach na najbliższą przyszłość.

Oprócz członków jednostki, na sobotnie spotkanie zaproszeni zostali także st.kap. Jacek Ekiert, który reprezentował Komendę Powiatową PSP w Turku, wójt Elżbieta Klanowska, przewodnicząca rady gminy Władysławów Krystyna Michalak, przewodniczący rady powiatu Piotr Szewczyński, radny powiatu tureckiego Zdzisław Wojtkowiak, proboszcz parafii w Kunach, ks. Marcin Figiel, a także komendant gminny Witold Dębiński, prezes zarządu gminnego ZOSP RP we Władysławowie Mirosław Janiak oraz wiceprezes zarządu gminnego ZOSP RP we Władysławowie Wiesław Kałuży,

Jednostka w Kunach liczy obecnie 57 członków, w tym sześć kobiet. Przy tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej działa również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, w której aktywnie działa 16 osób. W ubiegłym roku druhowie 46 razy wyjeżdżali do akcji ratowniczo-gaśniczych, w tym cztery razy poza teren gminy Władysławów. Aby móc skutecznie dbać o bezpieczeństwo, mienie i życie mieszkańców niezbędny jest jednak sprzęt. W ubiegłym roku dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu gminy Władysławów udało się zakupić bosak dielektryczny teleskopowy, 12 sztuk hełmów strażackich, aparat powietrzny, dwa czujniki bezruchu oraz detektor prądu przemiennego. Jednostka działa również w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, dzięki temu możliwy był zakup aparatu powietrznego.

Po wysłuchania sprawozdania z działalności jednostki oraz sprawozdania finansowego zebrani jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu absolutorium zarządowi.

Już w ten weekend pobiegnij Wilczym Tropem!
Przykona: Zimna woda zdrowia doda, czyli pełna end...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.