Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: „Sesja sesją, a demokracja demokracją”, czyli ekspresowe obrady rady

Image_6

Można powiedzieć, że radni z gminy Władysławów potrafią bić rekordy. Dzisiejsza tj. 30 lipca sesja Rady Gminy trwała niespełna 10 minut. Samorządowcy przegłosowali podjęte uchwały pozytywnie, po czym rozeszli się do domów.

Nie było wyjaśnień oraz uzasadnień do przygotowanych uchwał. Taką decyzję podjęli większością głosów radni. Samorządowcy mieli wiele do powiedzenia, jednak na wcześniej przeprowadzonej komisji. Spotkanie sesyjne odbyło się natomiast bez dyskusji i polegało ostatecznie na podniesieniu ręki.

Przegłosowano między innymi uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Władysławów oraz zmiany w budżecie na rok 2018. Radni zatwierdzili również rekompensatę całkowitą wypłaconą MZGOK Sp.z o.o. w roku 2017, a także uchwałę dotyczącą sposobu i zakresu świadczenia usług, odbierania odpadów komunalnych na terenie gminy Władysławów.

Plan wydatków został zwiększony o kwotę 145.000,- zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu samochodu strażackiego dla jednostki OSP Kuny oraz na wypłatę ekwiwalentów dla strażaków w kwocie 3.000,- zł. Szacowana wartość auta to ponad 800 tys.zł. W budżecie gminy na ten cel zabezpieczono łącznie 495 tys.zł.
Zwiększono również plan wydatków o łączną kwotę 281.000,- zł w tym: na realizację zadania zadanie pod nazwą „Wyprofilowanie i utwardzenie drogi gruntowej w m. Przyborów” w kwocie 49.000,- zł, zadanie „Przebudowa chodnika na ul. Lecha we Władysławowie na odcinku od ul. Jagiellońskiej do Zygmuntowskiej” w kwocie 130.000,- zł oraz 102.000,- zł na zadanie „Przebudowa drogi wewnętrznej działka 377 i 440/6 Chylin…”.

Spotkanie zakończył wójt gminy Władysławów Krzysztof Zając, który podjął temat bezpieczeństwa. Odniósł się do tragicznego zdarzenia, które miało miejsce na zbiorniku pokopalnianym. Według wójta powinno się w każdych miejscach stosować środki zapobiegające tragedii, a w tym przypadku tonącemu w zbiorniku mężczyźnie życie uratować mogłoby choćby koło ratunkowe.

Władysławów: Seniorzy na wyżynach kultury
Strażacy gasili pożar ciepłowni w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.