Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Z Wyszyny do Wilna, czyli pielgrzymka motocyklowych śmiałków

Pielgrzymka motocyklistów z Wyszyny
Przełom lipca i sierpnia to tradycyjnie już czas, kiedy pielgrzymi wyruszają na szlak, aby dotrzeć do miejsc, w których podczas modlitwy powierzą swoje intencje. Są pielgrzymki piesze, rowerowe, a w Wyszynie (gmina Władysławów) w drogę do Wilna wyruszyli motocykliści. 
 
 
 
Jest to już druga pielgrzymka zorganizowana przez motocyklistów z Wyszyny. Pierwsza za cel miała dotarcie do Watykanu. Wówczas w podróż ruszyło jednak zaledwie czterech śmiałków. Tegoroczny szlak wiedzie natomiast do Wilna, a w pielgrzymce bierze udział już 14 osób. 
 
Zanim jednak pątnicy na jednośladach wyruszyli w swoją trasę wszyscy spotkali się na porannej mszy świętej, którą o godz. 7.00 odprawiono w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie. Celebrowali ją wspólnie księża Jakub Wiśniewski i Włodzimierz Pawłowski, którzy po skończonym nabożeństwie dołączyli do motocyklistów i wraz z grupą ruszyli do Wilna. Pątnicy do Wyszyny powrócą w niedzielę.
Dobra: Samorząd dołoży ponad 26 tys. zł do dokumen...
Dobra: Nie udał mu się skok. 21-latek trafił w ręc...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - pierdzikółka w środa, 04 sierpnia 2021 13:34

Bardzo dobrze .Będzie ciszej i bezpieczniej w okolicy.

Bardzo dobrze .Będzie ciszej i bezpieczniej w okolicy.
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.