Działacze Ligi Obrony Kraju odznaczeni medalami

SM Tęcza
Prężnie działający Klub Krótkofalowcwów LOK SP3KWA w Turku uhonorował osoby zaangażowane w jego rozwój na przestrzeni ponad 30 lat. Decyzją Zarządu Głównego Ligi Obrony Kraju przyznane zostały, medale za zasługi dla LOK.
Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 20 lutego w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Tęcza w Turku. Uroczystość poprowadził Jerzy Gomoliszewski pełniący funkcję Prezesa Klubu Krótkofalowcwów LOK SP3KWA w Turku nieprzerwanie od roku 1991.

-Krótkofalowcy- łączą ich rozliczne nici, świadczą sobie wzajemnie usługi, niosą pomoc, mając stały kontakt ze sobą, wspierają się jak prawdziwi bracia. Porozumiewają się językiem nieznanym szerszemu ogółowi, zwracają się do siebie nawet jeśli nie widzieli się na oczy po imieniu, pozostają w związkach bliskiej przyjaźni, znając często poza imieniem jedynie zaszyfrowany symbol literowo- cyfrowy- mówił Jerzy Gomoliszewski.

Niejednokrotnie podczas spotkania podkreślano jego zaangażowanie i ogrom pracy włożony na rzecz nietuzinkowej pasji, a także młodzieży.

Decyzją Zarządu Głównego LOK Medal Zbiorowy za zasługi dla Ligi Obrony Kraju otrzymała S.M Tęcza. Podczas spotkania podkreślano uznanie dla faktu, iż od 30 lat sprawuje ona patronat i opiekę nad Klubem Krótkofalowców SP3KWA przy S.M. Tęcza.

Złoty Medal za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju otrzymał prezes S.M. Tęcza Zdzisław Jezierski, natomiast Srebrny Medal za Zasługi dla LOK wiceprezes niniejszej instytucji Marcin Kwiatkowski.

Złoty Medal za Zasługi dla LOK przekazano Sławomirowi Krysztofowiczowi – członkowi i założycielowi Klubu Krótkofalowców SP3KWA w Turku.

Ponadto odznaczono Złotymi Medalami za zasługi dla LOK dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Turku im. T. Kościuszki Danutę Szczepanik i nauczyciela wychowania fizycznego Macieja Gajdeckiego w uznaniu wkładu pracy w rozwój sportów strzeleckich wśród młodzieży szkolnej.

Odznaczenia wręczył dyrektor biura Zarządu Wielkopolskiej Organizacji LOK płk. Bogdan Mrowiec, w asyście prezesa Powiatowej Organizacji LOK im. Gen. Stan. Dąbka w Turku Jana Kacprzaka.
 

 

Hodowcy koni podsumowali rok i rozmawiali o planac...
Wystawiasz samochód na sprzedaż? Zobacz, jak szybk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.