Wideo: Gracja, kultura i wdzięk- czyli Studniówka I Liceum Ogólnokształcącego w Turku

Studniówka I LO

- Za symboliczne 100 dni czeka was egzamin maturalny, ale o wyniki jestem spokojna. Należycie przecież do grona jednej z najlepszych szkół w Polsce- mówiła podczas dzisiejszego wyjątkowego wydarzenia dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Danuta Szczepanik. Bal Studniówkowy to jedyna taka impreza w życiu. Tradycyjnie już odbył się on w Zajeździe Staropolskim.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Turku otworzyli tegoroczne wydarzenie i przywitali zaproszonych gości w tym między innymi posła na Sejm RP Ryszarda Bartosika, starostę Dariusza Kałużnego, burmistrza Turku Romualda Antosika, członków Rady Rodziców, wychowawców, nauczycieli, rodziców oraz kolegów i koleżanki.

Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły Danuta Szczepaniak, która wyraziła dumę dla swoich uczniów. Wzruszona podziękowała im za ciężką pracą na rzecz szkoły oraz swoją.

- Jest to wyjątkowa chwila w życiu całego naszego liceum, naszej społeczności, was drodzy uczniowie, nas nauczycieli, a także w życiu waszych rodziców, najbliższych, którzy dzisiaj są tutaj z wami po to, żeby poczuć dumę, żeby poczuć radość, że dotrwaliście do tego magicznego wieczoru i rozpoczynając tym samym swoją ostatnią prostą przed egzaminem maturalnym. Pomyślałam sobie cytując klasyka- nieuchronnie idziecie do dorosłości. Kiedy dzisiaj patrzymy na was rozpiera nas duma, ale i wzruszenie. Na naszych oczach rośliście z nami dorastaliście, nas słuchaliście bądź nie, ale chciałabym żeby dzisiaj wybrzmiały słowa naszej radości, że nam się udało. Wspólnie nam się udało wychować, wykształcić najwspanialszych ludzi na świecie. Was, teraz jeszcze uczniów a za chwilę absolwentów naszego liceum- mówiła Danuta Szczepanik.

Poloneza czas zacząć! Chwilę po tym, jak wypowiedziane zostały te słowa na parkiecie pojawiło się 58 par. Wychowanków szkoły do tej wyjątkowej chwili przygotowywały Katarzyna Małachowska i Lena Kolasińska. Piękny taniec zachwycił publiczność, która nagrodziła młodzież gromkimi brawami.

Po części oficjalnej rozpoczęła się wyśmienita zabawa, która trwać będzie jeszcze długo. Dumni rodzice, nauczyciele oraz zadowoleni z siebie uczniowie będą jeszcze na długo wspominać ten wyjątkowy wieczór.
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w pełnej oka...
Brudzew: Pieniądze na nowe samochody dla OSP zabez...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 28 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.