Dobra: Ćwiczenia ewakuacyjne w DPS w Skęczniewie

DPS Skęczniew

12 października 2021 roku w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie doszło do praktycznego sprawdzenia warunków oraz przebiegu ewakuacji połączonych z ćwiczeniami ratowniczo-gaśniczymi, w których udział wzięły zastępy z JRG Turek, OSP Dobra, OSP Piekary i OSP Rzechta. Zgodnie ze scenariuszem w jednym z pomieszczeń mieszkalnych doszło do zadymienia i pożaru.

Po ogłoszeniu alarmu wszyscy mieszkańcy udali się w wyznaczone miejsce zbiórki do ewakuacji. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej po zabezpieczeniu terenu działań przystąpiły do przeszukania pomieszczeń
i ewakuacji osoby poszkodowanej, której następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po upewnieniu się, że wszystkie osoby znajdują się w miejscu bezpiecznym strażacy przystąpili do ugaszenia pożaru oraz oddymienia budynku.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. K. Gruszczyński


 

Malanów: Spotkanie z sołtysami z terenu gminy
Drużyna z Kaczek zwycięzcą prestiżowego konkursu ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.