Malanów: Chłopi Reymonta z udziałem malanowskich aktorów

Malanów

Świat teatru to miejsce magiczne, w którym opowiadane historie ożywają przed oczami publiczności, przywołują wspomnienia i są bodźcem do refleksji. Takich emocji doświadczyliśmy realizując obrzęd weselny pt.: „Wesel dawnych czar”.

Doświadczenie to było dla nas bardzo pouczające, bezcenne i niezapomniane. Ponownie w tą właśnie atmosferę pozwoliła nam się wczuć Magdalena Ciołek proponując wystawienie etiudy teatralnej na motywach powieści Władysława Reymonta „Chłopi” w ramach projektu finansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów wiejskich Poddziałania 19.2 realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną „Powrócisz Tu” w Turku.

Z zapałem i ochotą przystaliśmy na tę propozycję uczestnicząc w spotkaniach warsztatowych, które prowadzili aktorzy kaliskiego teatru: Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska i Marcin Trzęsowski w CKiBP w Malanowie. W wyniku naszej współpracy powstał scenariusz, którego reżyserią zajęli się Małgosia i Marcin. Malanowską grupę aktorów amatorów tworzyli: Eugenia Przybylak, Teresa Gryceczko, Jadwiga Włodarczyk, Teresa Gryceczko, Mirosława Dziencioł, Wiesława Kornacka, Krystyna Musiałowska , Wiktoria Włodarczyk i Małgorzata Przygońska. Z gminy Przykona: Dorota Ozgą, Katarzyna Zielińska, Arleta Trzmielewska , Karolina Szewczyk, Agnieszka Łysiak, Joanna Jamruszka i Eliza Jamruszka oraz Jagoda córa Małgosi Kałędkiewicz oraz sam Marcin Trzęsowski. Etiudę wzbogaciła muzyka na żywo w wykonaniu kapeli w składzie: Eugeniusz Włodarczyk, Jan Czerniak i Jerzy Wierzbicki.

W ostatnią sobotę października nastąpił finał naszych przygotowań. Podekscytowani, pełni niepokoju i z wielką tremą weszliśmy na deski Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu wcielając się w swoje role. Na tle zmieniających się pór roku przedstawiliśmy fragmenty życia codziennego wsi i perypetie bohaterów powieści Reymonta. Było to dla nas duże wyzwanie i niezwykła przygoda dzięki której mogliśmy przekroczyć własne bariery i ograniczenia, zyskać kolejne doświadczenia, ale przede wszystkim poznać wielu wspaniałych ludzi.

Za stworzenie tej okazji i wiarę w nasze aktorskie możliwości bardzo dziękujemy Magdalenie Ciołek, Małgorzacie Kałędkiewicz-Pawłowskiej i Marcinowi Trzęsowskiemu.

W imieniu uczestników projektu
Małgorzata Przygońska
Covid-19 przyspiesza. Na kwarantannie pracownicy s...
Marian Mirosław Marczewski: Nowa Lewica - czego ch...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.