Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Jan Smak nowym starostą powiatu tureckiego

Powiat Turecki

Pierwsza sesja powiatu tureckiego, która miała miejsce we wtorek, 7 maja przyniosła zmiany na stanowisku starosty. Nowym włodarzem został Jan Smak. Niezmieniony pozostał natomiast jego zastępca - Władysław Karski.

Po odebraniu zaświadczenia o wyborze przez radnych i złożeniu przysięgi przyszedł czas na podjęcie jednych z ważniejszych tego dnia decyzji. W tajnym głosowaniu radni zdecydowali, że w VII kadencji samorządu powiatowego obradom przewodniczyć będzie Krzysztof Buchelt. Wiceprzewodniczącymi rady powiatu tureckiego zostali natomiast Krystian Krawczyk oraz Bartłomiej Wiśniewski.

Jednym z najważniejszych punktów był natomiast wybór starosty. Jedynym kandydatem na to stanowisko był Jan Smak, w poprzedniej kadencji wiceprzewodniczący rady powiatu.

-Jest to dzień niezwykły, bo dzisiaj na sesji wybraliście mnie państwo na najwyższe stanowisko w starostwie powiatowym w Turku. Jest to ogromne wyzwanie, a zarazem największy mandat zaufania. Obiecuję z tego miejsca, że będę współpracować ze wszystkimi radnymi - również z tymi, którzy zawahali się na mnie zagłosować, bo ja szanuję wszystkich ludzi i będę starać się działać ponad podziałami dla dobra społeczeństwa powiatu tureckiego. Postaram się nie zawieść państwa zaufania. Będę działał zgodnie z prawem i dla dobra społeczeństwa - mówił Jan Smak zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów.

Poprzeczka w dla nowej władzy zawieszona jest wysoko, czemu w swoim wystąpieniu dał dowód dotychczasowy starosta Dariusz Kałużny, przedstawiając zarys ogromu inwestycji i działań, jakie samorząd powiatu tureckiego wraz z podległymi jednostkami organizacyjnymi z sukcesem zrealizował w minionej kadencji.

- Szósta kadencja zarządu i rady powiatu tureckiego była historyczna i rewolucyjna. Po raz pierwszy w historii powiatu pozyskaliśmy wraz z jednostkami organizacyjnymi blisko 200 mln zł środków zewnętrznych jakich nigdy nie było. W przeważającej części były to fundusze z budżetu państwa ale także wsparcie finansowe z funduszy gminnych, województwa wielkopolskiego jak również bazowaliśmy na budżecie własnym. I tu moja sugestia Panie Starosto czy nie warto zaprosić do koalicji jeszcze kogoś z rady aby było łatwiej pozyskiwać ogromne środki unijne z tzw. KPO - mówił Dariusz Kałużny. Podkreślał on dobrą współpracę w każdym obszarze, min. z TIG, z przedsiębiorcami, z służbami mundurowymi, jednostkami organizacyjnymi, inspekcjami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi, wszystkimi samorządami. Efektem tej współpracy był m.in. zakup nowoczesnego tomografu dla szpitala, powołania pierwszego w Polsce powiatowego koordynatora zdrowia psychicznego czy liczne inwestycje drogowe. To także kontynuacja i powstanie batalionu wojska polskiego po byłym domu dziecka na ul. Konińskiej, a także fakt, że powiat turecki stał się liderem OZE w kraju.

- Ale te wszystkie sukcesy, zrealizowane inwestycje nie doszły by do skutku gdyby nie moja niezawodna i zgrana ekipa – pracownicy Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych na których zawsze mogłem polegać. Bez waszych kompetencji i doświadczenia nie zrealizowalibyśmy tych wszystkich cennych dla powiatu inicjatyw - podsumował Dariusz Kałużny, dziękując nie tylko swoim współpracownikom, ale także rodzinie i bliskim. Obecni na sali jego wystąpienie nagrodzili owacjami na stojąco.

-Ogromny sukces VI kadencji rady powiatu to dla nas ogromne wyzwanie i mam nadzieję, że kadencja, którą rozpoczynamy dzisiaj to kadencja, która też potrafi wiele zrobić. Widzę wiele osób wybitnie uzdolnionych będziemy współpracować, a ja postaram się z państwem dogadywać w kluczowych sprawach, żeby udało się co najmniej tyle samo, a jeśli się uda to może więcej - dodał natomiast starosta Jan Smak.

Funkcję wicestarosty powiatu tureckiego po raz trzeci w historii powieszono natomiast Władysławowi Karskiemu, który zadeklarował, że zrobi wszystko aby nie zawieść zaufania rady, ale przede wszystkim zaufania mieszkańców powiatu tureckiego.

--Dziękuję za zaufanie. To kolejne moje wyzwanie w roli wicestarosty. Już po raz trzeci. Nie chciałbym zawieść waszego zaufania jako radny, ale jeszcze bardziej nie chciałbym zawieść zaufania mieszkańców powiatu tureckiego- mówił Władysław Karski.

W skład zarządu powiatu tureckiego poza starostą i wicestarostą weszli także Eugenia Paterkiewicz, Bohdan Radecki oraz Magdalena Wysocka.

Gratulacje złożył na ręce nowo wybranych włodarzy także poseł Ryszard Bartosik. Życzył on powodzenia w realizacji zamierzonych celów oraz podziękował za dotychczasową współpracę.

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Obwieszczenie Starosty Tureckiego
Kawęczyn: Klucz do gminy przekazany. Nowy samorząd...

Podobne wpisy

 

Komentarze 13

Gość - Piotr w sobota, 11 maja 2024 10:34

Nasz rodzimy ciemnogród jest przyspawany do PiSu, więc mu dobrze! Jacy wyborcy, tacy wybrani.

Nasz rodzimy ciemnogród jest przyspawany do PiSu, więc mu dobrze! Jacy wyborcy, tacy wybrani.
Gość - OleGunar w piątek, 10 maja 2024 22:54

Smak statysta jak w ARmirze. Masakra.

Smak statysta jak w ARmirze. Masakra.
Gość - Gonzo w piątek, 10 maja 2024 18:43

Tragedia

Tragedia
Gość - Bodzio w czwartek, 09 maja 2024 21:44

Bezcenna mina Karola Maca

Bezcenna mina Karola Maca
Gość - Czytelnik w czwartek, 09 maja 2024 11:06

Nie bądźmy naiwni przecież Niezależni od początku kampanii grali z Pisem o stołki szczególnie jako przystawka PISu.Obłuda!!!

Nie bądźmy naiwni przecież Niezależni od początku kampanii grali z Pisem o stołki szczególnie jako przystawka PISu.Obłuda!!!
Gość - 123 w czwartek, 09 maja 2024 08:06

Przecież ci 'politycy" nic nie znaczą. bez poparcia PiSu i Bartosika czekałby ich polityczny niebyt!

Przecież ci 'politycy" nic nie znaczą. bez poparcia PiSu i Bartosika czekałby ich polityczny niebyt!
Gość - GOŚĆ w czwartek, 09 maja 2024 07:57

Niestety czeka nas kilka lat bryndzy, pieniędzy już nie dostaniemy. Karski zawiódł !!!

Niestety czeka nas kilka lat bryndzy, pieniędzy już nie dostaniemy. Karski zawiódł !!!
Gość - mieszkaniec w czwartek, 09 maja 2024 07:50

Ciemnogród i tyle:-( Niczego się nie nauczy:-( Ot, homo sovieticus:-( Jednym zabierać a nierobom dawać:-(

Ciemnogród i tyle:-( Niczego się nie nauczy:-( Ot, homo sovieticus:-( Jednym zabierać a nierobom dawać:-(
Gość - Irek w środa, 08 maja 2024 20:36

Jak widać na załączonych zdjęciach NIE POMOGĄ URNY KIEDY NARÓD DURNY

Jak widać na załączonych zdjęciach NIE POMOGĄ URNY KIEDY NARÓD DURNY :(
Gość - wyborca w środa, 08 maja 2024 15:17

Burmistrz jego poplecznicy bardzo dobrze dobierają kadrę.
Starosta SMAK JAN to jak rumianek nie zaszkodzi i nie pomorze cichutko będzie siedział za biurkiem w pokoiku .

Burmistrz jego poplecznicy bardzo dobrze dobierają kadrę. Starosta SMAK JAN to jak rumianek nie zaszkodzi i nie pomorze cichutko będzie siedział za biurkiem w pokoiku .
Gość - Gość w środa, 08 maja 2024 13:24

A Karski w trakcie kampanii tak się zarzekał że z pisem już nie pójdzie a naiwni uwierzyli

A Karski w trakcie kampanii tak się zarzekał że z pisem już nie pójdzie a naiwni uwierzyli;)
Gość - Arek w środa, 08 maja 2024 10:01

Najbardziej rozczarowuje że głosowałem na niezależnych a oni dogadali się z PiS. Słabe jest to i żenujące. Także znowu powiat pisowski i nic się nie zmieni.

Najbardziej rozczarowuje że głosowałem na niezależnych a oni dogadali się z PiS. Słabe jest to i żenujące. Także znowu powiat pisowski i nic się nie zmieni.
Gość - ja w środa, 08 maja 2024 09:33

Każdy, byle nie Kałużny!

Każdy, byle nie Kałużny!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.