Miasto dofinansuje wymianę pieców

piec

W dniach od 16 do 18 maja 2022 r. prowadzony będzie nabór wniosków o dofinansowanie przez Miasto Turek wymiany ogrzewania na ekologiczne źródła ciepła. W miejskim programie wsparcia do wymiany ogrzewania można zyskać 3 lub 4 tys. zł.

Mieszkańcy Turku mogą ubiegać się o dofinansowanie do wymiany istniejącego pieca na niskoemisyjne źródło ciepła, takie jak: podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub gazowej, ogrzewanie gazowe, olejowe i elektryczne, pompy ciepła, zakup wysokosprawnych kotłów na paliwa stałe, spełniających wymogi rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. Wniosek mogą składać m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy, którzy są właścicielami budynków, lokali mieszkalnych lub użytkowych położonych na terenie Miasta Turek lub posiadają tytuł prawny do dysponowania wymienioną nieruchomością.

Szczegółowe zasady udzielania dotacji określone zostały w Uchwale nr XIX/141/20 Rady Miejskiej Turku z dnia 20 lutego 2020 r. w sprawie przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany niskosprawnych kotłów i pieców na niskoemisyjne źródła ciepła (do pobrania poniżej). Ilość projektów, jakie zostaną dofinansowane, jest ograniczona kwotą 100 tys. zł.

Druk wniosku o udzielenie dotacji celowej na wymianę źródła ciepła dostępny jest na stronie: http://bip.miastoturek.pl/ zakładka: wnioski / przyroda i środowisko oraz jest do pobrania poniżej. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego w Turku, pod numerem telefonu (63) 289 61 72.

Wnioski można składać w dniach od 16 do 18 maja 2022 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Turku w godzinach pracy urzędu (7.15-15.15) lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Dokumenty do pobrania TUTAJ

Kawęczyn: Złota i diamentowa małżeńska miłość
Striker Turek w czołówce najlepszych. Aleksander K...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 24 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.