Kawęczyn: Złota i diamentowa małżeńska miłość

Kawęczyn

Nie ma nic piękniejszego niż miłość na dobre i na złe. To wielkie szczęście móc spędzić ze sobą wiele lat, dzieląc troski i radości codziennego dnia. Doskonale wiedzą to pary z gminy Kawęczyn, które w środę, 11 maja uroczyście świętowały wspaniałe małżeńskie jubileusze - złote i diamentowe gody.

- Szanowni Państwo, ponad pół wieku temu złożyliście przysięgę małżeńską, w której ślubowaliście, że będziecie ze sobą na dobre i na złe. W minionym roku, po latach spędzonych razem, mogliście świętować niezwykłe jubileusze Złotych oraz Diamentowych Godów. Symbolika tak wspaniałej rocznicy wiąże się ze złotem czy też diamentem, wyrażając szlachetność, jedność, ale również trwałą wolność małżeńską- tymi słowami wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak powitał pary, które świętowały małżeńskie jubileusze.

Oprócz złotych godów znaleźli się także ci, którzy świętowali gody diamentowe.

W gminie Kawęczyn jubileusz złotych godów obchodziło w tym roku dziewięć par, natomiast diamentowe gody obchodzili w 2021 roku państwo Henryka i Mieczysław Bekalarscy.

Małżeństwa, które wytrwały ze sobą 50 lat otrzymały medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz listy gratulacyjne i kwiaty.

Złote Gody w gminie Kawęczyn świętowali:Jadwiga i Czesław Bregierscy, Jadwiga i Jan Goślińscy, Jadwiga i Henryk Krzykaczowie, Jadwiga i Stanisław Maciaszczykowie, Halina i Józef Marzuchowscy, Elżbieta i Jan Orligórowie, Halina i Kazimierz Pietrzakowie, Halina i Kazimierz Pietrzakowie oraz Marianna i Jan Rentfleiszowie.
Tuliszków: Wprowadzenie relikwii św. Jana Vianney’...
Miasto dofinansuje wymianę pieców

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.