Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tabletki odchudzające czy wymyślne plany dietetyczne - jak schudnąć i nie zwariować

jak schudnąć i nie zwariować

Łykanie tabletek odchudzających wydaję się być o wiele łatwiejszym sposobem na zgubienie kilogramów niż wielomiesięczne treningi i dieta.

Niestety, nie zawsze producenci środków na odchudzanie, uczciwie potrafią dodać, że suplementacja odchudzająca sama w sobie nie jest w 100% skuteczna.

Ma ona być dodatkiem do ruchu i racjonalnego żywienia. No tak z każdej strony słyszymy o tym, że powinniśmy się skupić na diecie, jeśli chcemy sporo schudnąć.

Co do diet właśnie, na bieżąco pojawiają się przedziwne ich odmiany, które mają nas skutecznie odchudzić w błyskawicznym tempie.

Czy warto je stosować? Nie zawsze, niektóre z nich są tak absurdalne, że mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Myślimy tu o dietach typu kopenhaska, dieta sokowa czy dieta monoskładnikowa.

Zamiast porywać się na dziwne, często niewykonalne do utrzymania plany dietetyczne, postawmy na kilka prostych, niezawodnych sposobów, które, jeśli będą przestrzegane, na pewno pozwolą nam zrzucić nadwagę.

Oto one…

Prosty plan na odchudzanie

Zacznij od realistycznych oczekiwań

Przykładowo, jeśli zmuszasz się do zbyt szybkiego odchudzania, twój plan osiągnięcia lepszego zdrowia, może się nie powieść.

Naukowcy odkryli, że osoby otyłe, które spodziewały się dużej utraty wagi, częściej rezygnują z programu odchudzania w ciągu 6–12 miesięcy.

Ustalenie bardziej realistycznego i osiągalnego celu, może uchronić Cię przed zniechęceniem, a nawet może prowadzić do większej utraty wagi.

Pomyśl o tym, co naprawdę Cię motywuje

Pamiętanie, dlaczego dokonujesz zdrowych wyborów, może pomóc ci utrzymać motywację do odchudzania.

Pomocna może być lista konkretnych powodów, dla których chcesz być chudszy i tym samym, zdrowszy.

Miej tę listę pod ręką i zerkaj na nią, np. gdy poczujesz ochotę na niezdrową przekąskę.

Nie stosuj podejścia „wszystko albo nic”

Główną przeszkodą na drodze do zdrowej diety i stylu życia, jest często czarno-białe myślenie.

Jednym z powszechnych przykładów jest np. gdy będąc na imprezie, sięgasz po kilka niezdrowych przystawek. To powoduje, że uznajesz, że Twoja dieta została zaburzona i znów zaczynasz przesadzać z niezdrowym jedzeniem.

Zamiast uważać, że przez kilka niezdrowych przekąsek, cała dieta poszła na marne, spróbuj zapomnieć o przeszłości i wybrać zdrową, nieprzetworzoną żywność, zawierającą białko na resztę imprezy.

Pomoże Ci to poczuć się najedzonym i zadowolonym, a nie przejedzonym i sfrustrowanym.

Kilka złych wyborów ma na dłuższą metą małe znaczenie, o ile oczywiście zrównoważymy je zdrową żywnością.

Noś przy sobie zdrowe przekąski

Trzymanie się zdrowej diety może być trudne, szczególnie gdy jesteś poza domem przez dłuższy czas.

Gdy poza domem dopada Cię nagły głód, możesz sięgnąć po coś najbardziej dostępnego i szybkiego, co nie będzie Ci służyć.

Jest to często przetworzone jedzenie, które tak naprawdę nie zaspokaja głodu i na dłuższą metę nie jest dla ciebie dobre.

Noszenie w torebce, plecaku zdrowych przekąsek wysokobiałkowych, może pomóc utrzymać apetyt pod kontrolą, dopóki nie będziesz w stanie zjeść wartościowego posiłku.

Przykładem dobrych, zdrowych przekąsek są migdały, orzeszki ziemne, suszone owoce. Zastanów się również nad zapełnieniem lodówki jajkami na twardo, serem lub jogurtami greckimi.

Nie pozwól, aby podróż zakłóciła Twoją dietę

Niezależnie od tego, czy podróżujesz w interesach, czy dla przyjemności, przebywanie poza znanym terytorium, może utrudnić utrzymanie zdrowego stylu życia.

Oto kilka wskazówek jak utrzymać dietę w podróży:

• Sprawdź z wyprzedzeniem restauracje i supermarkety w miejscu, w którym się zatrzymasz. Gdzie kupisz znane i świeże produkty. Gdzie zjesz tanio i zdrowo.
• Zabierz ze sobą w miarę możliwości zdrowe produkty, które nie psują się łatwo.
• Podejmij wyzwanie sam przed sobą, aby nie rezygnować z diety w trakcie podróży.

Ćwicz uważne jedzenie

Uważne jedzenie może pomóc ci utrzymać zdrowy styl życia.

Poświęć czas na jedzenie i doceń jego smak, zapach, konsystencję. Nie jedz na wyścigi, powoli przeżuwaj, delektuj się jedzeniem. Zwiększa to twoje szanse na dokonanie udanych, trwałych zmian behawioralnych.

W czteromiesięcznym badaniu, kobiety z nadwagą i otyłością, które ćwiczyły uważne jedzenie, znacznie poprawiły swój racjonalny stosunek do jedzeniem i nie jadły bezrefleksyjnie.

Śledź i monitoruj swoje postępy

Rejestrowanie posiłków w dzienniku, internetowym narzędziu do śledzenia żywności lub aplikacji może pomóc ci trzymać się zdrowej diety i schudnąć.

Mierzenie postępów w ćwiczeniach jest również korzystne i zapewnia motywację, która pomoże ci kontynuować plan odchudzania.

W trzymiesięcznym badaniu, kobiety z nadwagą, które otrzymały krokomierze, przechodziły dłuższe dystanse i zrzuciły sześciokrotnie większą wagę niż te, które ich nie używały.

Zacznij dzień od wysokobiałkowego śniadania

Jeśli twój pierwszy posiłek jest dobrze zbilansowany i zawiera odpowiednie białko, bardziej prawdopodobne jest utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi i nie przejadanie się przez resztę dnia.

W jednym z badań kobiety z nadwagą, które spożyły co najmniej 30 gramów białka na śniadanie, czuły się bardziej zadowolone i spożywały mniej kalorii podczas lunchu niż te, które zjadły śniadanie o niższej zawartości białka.

Korzystaj ze specjalnych diet, jeśli tego potrzebujesz

Jeśli masz takie życzenie oczywiście możesz przejść na konkretną dietę odchudzającą – jak zacząć możesz sprawdzić choćby na https://szczuplakobieta.com/dieta-odchudzajaca/ . Warto jednak taki krok najpierw skonsultować z lekarzem, szczególnie jeśli mamy dużą nadwagę lub kłopoty ze zdrowiem.

To ważne, ponieważ wiele diet, które można znaleźć w sieci i przeróżnych poradnikach, jest słabo zbilansowanych i nie dostarcza potrzebnych dla zdrowia witamin i składników odżywczych a zamiast tego, skupia się na szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej.

Pamiętajmy, że bardzo radykalne odchudzanie nie tylko wykończy nasz organizm, ale i najpewniej doprowadzi do szybkiego efektu jo-jo.

Wybierajmy diety racjonalne, dobrze zbilansowane i oparte o piramidę żywieniową, w których niczego nie brakuje.

Tylko taka dieta pozwoli osiągnąć widoczne i trwałe rezultaty.

Betlejemskie Światełko Pokoju w NSPJ już w niedzie...
Od księgarni do nowoczesnej wystawy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.