Piłka, tenis i karate - aktywny Narodowy Dzień Sportu w Turku

Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu obchodzony jest dzisiaj, tj. 11 września w całej Polsce. Osoby kochające sport z całą pewnością mogą znaleźć coś dla siebie. Również te z terenu powiatu tureckiego.

Niezwykle ważne jest, aby nie tylko zdrowo się odżywiać, ale również żyć aktywnie. Wiedzą o tym z całą pewnością mieszkańcy Turku. Aktywny dzień spędzili miłośnicy piłki nożnej, tenisa ziemnego oraz sztuk walki.

Od rana na boisku „Orlik” przy ulicy sportowej rozgrywany był Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 1 w Turku. Drużyny w których skład wchodziło ośmiu zawodników stanęły na boisku walcząc o tytuł zwycięzcy. Walka była zawzięta, jednak tego dnia liczyła się głównie dobra zabawa i gra fair play.

Wyjątkowo dużo chętnych przystąpiło do Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Turku. Zarówno dzieci, jak i młodzież bawili się znakomicie. Organizatorami wydarzenia był Tenisowy Klub Sportowy Forhend. Dla każdego przygotowano coś pysznego dzięki życzliwości Państwa Smolińskich, Wiśniewskich oraz Wietrzyków. Dla uczestników wydarzenia przygotowano pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki.

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku przed południem rozpoczęło się Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe Oyama PFK. Zawodnicy trenowali sztuki walki oraz nabywali wiedzę przed egzaminem, który odbędzie się już w październiku.

A już jutro w naszym mieście kolejna dawka sportowych emocji. O godzinie 10.00 na boisku „Orlik” przy ulicy Broniewskiego odbędzie się Turniej APR Oranje Turek – żak starszy. O 11.00 przy ulicy Parkowej chętni wezmą udział w Finale Grand Prix Miasta Turku w Tenisie Stołowym, a o godzinie 11.00 rozegrany zostanie mecz między drużynami Młodzików Starszych APR Oranje Turek, a Olimpia Koło na ulicy Sportowej.

 

Dobra: Sportowy dzień dla zdrowia i rozrywki
Tuliszków: Sportowa sobota dla każdego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 21 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.