Bezpieczny majowy weekend 2020

Policja

Ze względu na pandemię koronawirusa możliwości podróżowania w długi weekend majowy i spędzania wolnego czasu są ograniczone. Policjanci niezmiennie apelują, aby przestrzegać wciąż obowiązujących ograniczeń. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości i właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

Podobnie jak w ubiegłych latach długi weekend majowy to okres wzmożonych patroli policji. Policjanci, którzy wyjadą na drogi będą wracać także uwagę na zachowanie pieszych oraz motocyklistów, którzy już wyjechali na drogi. Policjanci będą również sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz właściwie przewożenie dzieci w fotelikach. Trzeba też pamiętać o obowiązującym w dniach 2 maja (godz.18-22) oraz 1 i 3 maja (godz.8-22) zakazie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania. O czym należy pamiętać szczególnie? Zachowuj 2-metrową odległość od innych w przestrzeni publicznej. Obowiązkowo zasłaniaj nos i usta w miejscach publicznych. Pracuj i ucz się zdalnie, jeśli tylko jest to możliwe. Ściśle przestrzegaj zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu). Kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

Wybierając się na majówkę należy pamiętać, że obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie Polski obowiązuje do odwołania. Dotyczy wszystkich, którzy znajdują się: w pojazdach komunikacji zbiorowej (autobusach, tramwajach, w metrze itp.); w samochodach - dotyczy sytuacji, w których razem jadą osoby obce, to znaczy takie, które nie mieszkają ze sobą (np. koledzy z pracy, sąsiedzi itp.).

A co zrobić, jeśli mamy wątpliwości co do obowiązujących obostrzeń? Polecamy sprawdzenie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, które znaleźć można pod adresem rządowej strony https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi.

Zespół Prasowy KWP

Władysławów: OSP Chylin dołączyła do Krajowego Sys...
Środki ochronne dla Zakładu Opiekuńczo – Lecznicze...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 stycznia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.