Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Wybuch na Wyszyńskiego. Trzy osoby poszkodowane, trzy mieszkania zniszczone

Wyszyńskiego Turek

Tragiczne zdarzenie miało miejsce dzisiaj, tj. 28 września około godziny 17.00 na ulicy Wyszyńskiego w Turku. W jednym z bloków mieszkalnych doszło do wybuchu gazu. Trzy osoby zostały poszkodowane.

Wybuch dosłownie wstrząsnął blokiem przy ul. Wyszyńskiego 14. Jeszcze przed przyjazdem straży na pomoc poszkodowanym ruszyli przypadkowi mieszkańcy, którzy pomagali wydobywać rannych. Mieszkanie, w którym doszło do eksplozji zostało niemalże rozerwane. Szkło z rozbitych szyb, a nawet elementy wyposażenia leżały przed blokiem. Zniszczone zostały trzy sąsiednie mieszkania oraz okna i elewacja w pobliskim bloku przy P.O.W.

Do akcji ratowniczo-gaśniczej zadysponowano aż 14 jednostek straży pożarnej z powiatu tureckiego, a także grupę operacyjną Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego. Strażacy przeszukali wszystkie mieszkania, także w sąsiednich klatkach. Mieszkańcy zostali ewakuowani.

Poszkodowane zostały trzy osoby. Dwie z nich przewieziono karetkami do szpitala. Najciężej ranny był mężczyzna, którego jako pierwszego wyniesiono z budynku. Został on przetransportowany do specjalistycznego szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 

 

 

Tuliszków: Puchar Polski Juniorów Młodszych w Pias...
Malanów: Oddali krew i podarowali życie

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Emil w wtorek, 29 września 2020 14:58

Ogromna tragedia! Mieszkanie było miasta czy prywatne?

Ogromna tragedia! Mieszkanie było miasta czy prywatne?
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.