„Toscana – Siena Palona”autorstwa Piotra Krahla

Wystawa Muzeum

Dnia 25 stycznia o godzinie 18.00 w krużgankach Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Toscana – Siena Palona”, autorstwa Piotra Krahla.

Piotr Krahl z zawodu i zamiłowania fotograf, prowadzi Wydawnictwo Pasadena oraz studio fotograficzne CDNstudio w Kołobrzegu. Swoje życie zawodowe na stałe związał z pasją, której jest oddany - fotografią. Swoje prace prezentował już na wielu wystawach zorganizowanych w kraju w tym: m.in. w Warszawie, Koszalinie, Szczecinie i Kołobrzegu.

Piotr Krahl zajmuje się głównie fotografią czarno-białą i jednobarwną, szukając w niej ciekawych form geometrycznych i malarskich.

Toscana – Siena Palona to wystawa inaugurująca cykl indywidualnych wystaw jego autorstwa w Polsce. Składa się z ponad 20 fotografii przedstawiających Toscanię skąpaną w słońcu. Dzięki zastosowaniu podwyższonej temperatury kolorów fotografie uzyskują charakterystyczną barwę zachodzącego słońca - Siena Palona.

Jak mówi autor - Wielokrotnie odwiedziłem Italię - jej różne rejony, jednak niepowtarzalnym i urzekającym dla mnie stał się wyjazd do Toskanii. Słowami trudno wyrazić magię tego zakątka, jego wyjątkowość w wyrazie i formie i przede wszystkim jedynej w swoim rodzaju barwie krajobrazu.

Z mojego ostatniego pobytu przywiozłem niezapomniane wspomnienia i pokaźny zasób zdjęć Toskanii w słonecznych barwach wczesnej jesieni. Kolory o tej porze roku przypominają mi kolor o szczególnym odcieniu - Siena Palona. W tym kolorze widzę moją Toskanię, w barwach ciepłego brązu, rdzawych przekwitłych roślin i spalonych słońcem pól.

Wystawa fotografii Piotra Krahla będzie czynna do 17 marca serdecznie zapraszamy.

Tuliszków: Burmistrz Roman bez podwyżki. "Ukarany"...
Tuliszków: Radni nie mają nic do powiedzenia, czyl...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 31 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.