Wideo: Kwiaty i występy na 100-lecie niepodległości

11 listopada w Kawęczynie

W podniosłej atmosferze pełnej patriotycznych akcentów mieszkańcy gminy Kawęczyn świętowali 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości odbyły się w Tokarach i Kowalach Pańskich.

Uczestnicy uroczystości w Tokarach wyruszyli tradycyjnie już ze Skweru 650-lecia i przy dźwiękach orkiestry dętej udali się do kościoła parafialnego pw.św. Andrzeja Apostoła. Obecni na uroczystości włodarze, przedstawiciele instytucji oraz placówek złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową, a następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych. Następnie wszyscy wzięli udział we mszy świętej odprawianej w intencji ojczyzny.

Kwiaty pod pamiątkową tablicą złożono także w Kowalach Pańskich. Punktualnie o godz. 12.00 wszyscy zaśpiewali Hymn Polski.


Tuliszków: Mieszkańcy świętowali 100-lecie wolnej ...
Dobra: W Potworowie świętowano ludowo, patriotyczn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.