Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Rozbudowa dróg wewnętrznych ul. Zygmuntowska i Orla już wkrótce

Władysławów

Realizacja nowej inwestycji w gminie, a dokładniej we Władysławowie coraz bliżej. O czym mowa? W dniu 23 września 2022 r., podpisano pomiędzy Wójtem Gminy Elżbietą Klanowską reprezentującą Gminę Władysławów a Wykonawcą Piotrem Druchlińskim reprezentującym firmę KOS-BUD Piotr Druchliński z siedzibą w miejscowości Jaroszyn Kolonia umowę o roboty budowlane na wykonanie inwestycji pn. „Rozbudowa dróg wewnętrznych ul. Zygmuntowska i Orla we Władysławowie, które docelowo staną się drogami gminnymi”.

Przedmiotem niniejszej umowy jest rozbudowa ww. dróg wewnętrznych we Władysławowie na odcinku 1,152 km i szerokości 6 m. Zakres robót obejmuje: roboty przygotowawcze, obsługę budowy, roboty rozbiórkowe, cięcia pielęgnacyjne – podkrzesanie krzewów, roboty ziemne, mur oporowy z elementów prefabrykowanych, regulację pionową urządzeń, remont przepustów drogowych, studzienki ściekowe, remont odwodnienia wody, oświetlenie drogowe, budowę przyłączy, poszerzenie nawierzchni drogi, roboty nawierzchniowe, ściek przykrawężnikowy, krawężniki i obrzeża, zjazdy, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, roboty wykończeniowe, elementy bezpieczeństwa ruchu, bariery ochronne, oznakowanie poziome, pionowe, inwentaryzację powykonawczą. Roboty objęte niniejszą umową zostaną wykonane w terminie do 15 listopada 2022 r., zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia i złożoną ofertą.

Realizacja przedmiotowego przedsięwzięcia możliwa jest m.in. dzięki pozyskaniu przez Gminę Władysławów dofinansowania z Państwowego Funduszu Celowego – Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2.785.660,30 zł. Całkowity wartość zadania pn. „Rozbudowa dróg wewnętrznych ul. Zygmuntowska i Orla we Władysławowie, które docelowo staną się drogami gminnymi” zgodnie z zawartą umową z Wykonawcą to 5.459.541,10 zł.

Realizacja powyższej inwestycji przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa drogowego i pieszych.

źródło: wladyslawow.pl

Wybieraj Bezpieczną Żywność
Jak rozjaśnić włosy? Mini poradnik

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.