Sprzęt komputerowy trafił do uczniów w Chlebowie i Skarżynie

Przekazanie komputerów od ARMiR

Uczniowie ze szkół podstawowych w Chlebowie (gmina Turek) oraz Skarżynie (gmina Kawęczyn) już niebawem będą korzystać z komputerów, które przekazane zostały do placówek przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Sprzęt komputerowy dla obu szkół to podarunek przygotowany przez poznański oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Oficjalne przekazanie sprzętu miało miejsce w piątek, 29 listopada. Z samego rana goście odwiedzili placówkę w Chlebowie, gdzie w obecności władz samorządowych symbolicznie przekazali do użytku komputery. Są one bardzo dobrej jakości i z powodzeniem będą służyć dzieciom i młodzieży do nauki jeszcze przez bardzo długi czas.

Nowe stanowiska do nauki informatyki powstaną dzięki działaniom ARiMR także w Szkole Podstawowej w Skarżynie (gmina Kawęczyn). Tam również w piątek trafiły komputery. Warto przy tym wspomnieć, że wcześniej zestawy przekazano także do szkół w Dobrej, Kowalach Pańskich oraz do Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku. Cel działań jest prosty - podniesienie poziomu nauczania informatyki wśród dzieci i młodzieży.

„Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem” już...
Kawęczyn: Wymarzony wóz zaparkował już w strażnicy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 05 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.