Edukacja przez zabawę na sali "Ognik"

PSP Turek

W miesiącach wrześniu i październiku w Komendzie Powiatowej PSP w Turku wznowiono zajęcia w ramach prewencji społecznej na sali edukacyjnej ,,Ognik’’. Zajęcia przeprowadzone zostały dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas 1-3 szkoły podstawowej.

Specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazali dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Interaktywne i bogate wyposażenie sali edukacyjnej oraz przygotowane wcześniej modelowe scenariusze tych wyjątkowych lekcji, na pewno dają gwarancję skuteczności prowadzonych zajęć. Przekazywane scenariusze przez funkcjonariuszy prowadzących zajęcia pozwalają uniknąć zagrożeń w otoczeniu najmłodszych oraz poprawić ich bezpieczeństwo. Niewątpliwą największą atrakcją sali Ognik jest ,,Domek Zagrożeń” – symulator zagrożeń pożarowych pełen efektów dymowych, dźwiękowych i świetlnych, który w mikro skali pokazuje, co może wydarzyć się w naszym domu, gdy nie będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa pożarowego . Zajęcia jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród szkół i przedszkoli z terenu powiatu tureckiego .

Więcej informacji na temat sali edukacyjnej ,,Ognik’’ można znaleźć pod adresem : https://www.gov.pl/web/kppsp-turek/ognik

Tekst: kpt. Jacek Erkiert
Zdjęcia : Archiwum JRG Turek


Polski Ład: Ponad 75 milionów dla samorządów Powia...
Władysławów: Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.